Świat fotografii spotyka się w Bielsku-Białej.

Gościliśmy artystów z Europy, Azji, Afryki, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej.

Wszystkie wystawy prezentowane były po raz pierwszy w Polsce.

Festiwalowi nie przyświeca żaden temat wiodący.

Łączy nas fotografia.

AUTORZY WYSTAW GŁÓWNYCH


Alexia Foundation (USA) – 2011

Pilar Albajar (Hiszpania) – 2005

Antonio Altarriba (Hiszpania) – 2005

Ragnar Axelsson (Islandia) – 2013

Ernesto Bazan (Włochy, zam. USA) – 2015

Raúl Belinchón (Hiszpania) – 2013

John Benton Harris (Wielka Brytania) – 2011

Gunars Binde (Łotwa) – 2005

Andreas H. Bitesnich (Austria) – 2013

Helena Blomqvist (Szwecja) – 2011

Ali Borovali (Turcja) – 2005

Manuel Álvarez Bravo (Meksyk) – 2009

Stefan Bremer (Finlandia) – 2005

David Burdeny (Kanada) – 2015

Petrut Calinescu (Rumunia) – 2015

Enri Canaj (Albania, zam. Grecja) – 2015

Roland Castro (Belgia) – 2005

Giacomo Costa (Włochy) – 2009

Karel Cudlín (Czechy) – 2011

Tamas Dezsö (Węgry) – 2009

Robert Diament (Rosja) – 2005

Bela Doka (Węgry) – 2011

Ron van Dongen (Wenezuela / Holandia / USA) – 2011

Bill Doyle (Irlandia) – 2009

Oleg Duryagin (Dou) (Rosja) – 2011

Michel Vanden Eeckhoudt (Belgia) – 2013

Stasys Edrigevicius (Litwa / Polska) – 2007

Sandra Eleta (Panama) – 2011

Ruud Van Empel (Holandia) – 2015

Daria Endresen (Norwegia) – 2013

Joakim Eskildsen (Dania) – 2009

Franco Fontana (Włochy) – 2007

Joan Fontcuberta (Hiszpania) – 2007

Bevis Fusha (Albania) – 2005

Cedric Gerbehaye (Belgia) – 2011

Shadi Ghadirian (Iran) – 2005

Mario Giacomelli (Włochy) – 2005

Misha Gordin (Łotwa / USA) – 2007

Eberhard Grames (Niemcy) – 2005

Helmut Grill (Austria) – 2009

Dina Goldstein (Kanada) – 2011

Andrejs Grants (Łotwa) – 2013

Alexander Gronsky (Estonia / Rosja / Łotwa) – 2011

Mariusz Hermanowicz (Polska) – 2011

Robert van der Hilst (Holandia) – 2009

Andreas Horvath (Austria) – 2015

Judit Horwath (Węgry) – 2007

Eikoh Hosoe (Japonia) – 2005

Aaron Huey (USA) – 2015

Lukas Maximilian Hüller (Austria) – 2007

Gert Jochems (Belgia) – 2009

Karol Kallay (Słowacja) – 2007

Jatin Kampani (Indie) – 2009

Michael Kenna (Wielka Brytania) – 2007

Nir Kafri (Izrael) – 2011

Bogdan Konopka (Polska / Francja) – 2011

Peter Korniss (Węgry) – 2005

Pavlos Kozalidis (Grecja) – 2013

Morten Krogvold (Norwegia) – 2009

Jaroslav Kučera (Czechy) – 2013

Joachim Ladefoged (Dania) – 2005

Marketa Luskacová (Czechy) – 2009

Alexandras Macijauskas (Litwa) – 2007

Michal Macku (Czechy) – 2007

Maleonn (Chiny) – 2009

Peter Marshall (Wielka Brytania) – 2005

Javier Silva Meinel (Peru) – 2009

Morfi Jiménes Mercado (Peru) – 2011

Boris Mikhailov (Ukraina) – 2005

Begoña Montalbán (Hiszpania) – 2011

Sarah Moon (Francja) – 2007

Inge Morath (Austria) – 2005

Yasumasa Morimura (Japonia) – 2009

Stefan Moses (Niemcy) – 2009

Maciek Nabrdalik (Polska) – 2015

Alex ten Napel (Holandia) – 2007

Rafael Navarro (Hiszpania) – 2015

Zed Nelson (Wielka Brytania) – 2015

Obie Oberholzer (RPA) – 2005

Erwin Olaf (Holandia) – 2005

Luis Gonzalez Palma (Gwatemala / Argentyna) – 2011

Maciej Pisuk (Polska) – 2011

Irina Popova (Rosja) – 2015

Chris Rain (Niemcy, zam. Szwajcaria i Włochy) – 2015

José Luis Raota (Argentyna) – 2007

Pedro Luis Raota (Argentyna) – 2007

William Ropp (Francja) – 2013

Walter Rosenblum (USA) – 2007

Joel Santos (Portugalia) – 2009

Sarah Saudek (Czechy) – 2005

Camille Seaman (USA) – 2011

Dalang Shao (Chiny) – 2007

Du Shao (Chiny) – 2007

Jiaye Shao (Chiny) – 2007

Bert Sissingh (Holandia) – 2011

Aivis Šmulders (Łotwa) – 2011

Jacob Sobol (Dania) – 2013

Egons Spuris (Łotwa) – 2009

György Stalter (Węgry) – 2007

Vasil Stanko (Słowacja) – 2005

Christer Strömholm (Szwecja) – 2011

Antanas Sutkus (Litwa) – 2005

Mitra Tabrizian (Iran) – 2007

Christian Tagliavini (Szwajcaria) – 2013

Joyce Tenneson (USA) – 2013

Tomasz Tomaszewski (Polska) – 2013

Hulleah Tsihnahjinnie (USA) – 2009

Lars Tunbjörk (Szwecja) – 2005

Ami Vitale (USA) – 2005

Martin Wagner (Czechy) – 2015

Charlie Waite (Wielka Brytania) – 2009

Tadeusz Wański (Polska) – 2005

Munem Wasif (Bangladesz) – 2011

Franco Zecchin (Włochy) – 2015

Xiao Zhang (Chiny) – 2013

Francesco Zizola (Włochy) – 2013

Bogdan Zvir (Rosja) – 2013

ARTYŚCI LUB ICH PRZEDSTAWICIELE NA MARATONIE AUTORSKIM


Irena Bužinska (Łotwa) – 2009

Marta Daho / Agencja Magnum (Francja) – 2005

Ken Damy (Włochy) – 2009

Debuts DOC Magazine – 2015

Leonid Diament (Rosja) – 2005

James Dooley (USA) – 2011

Miłosz Hermanowicz (Polska) – 2009

Witold Krassowski (Polska) – 2007

Roberto Mufoletto (USA) – 2011

Monika Muskała (Polska, zam. Austria) – 2015

Marian Pauer (Słowacja) – 2007

Naomi Rosenblum (USA) – 2007

Nina Rosenblum (USA) – film pt. Walter Rosenblum praz Zwyczajne cuda – 2007 i 2009

Dominic Rouse (Anglia) – film pt. Grobowiec filozofa – 2013

Inta Ruka (Łotwa) – 2009

Klavdij Sluban (Francja) – 2015

Joachim Strömholm (Szwecja) – 2009

Joseph Szabo (USA) – film pt. Projekt Josepha Szabo – 2013

Etienne Tombeux (Belgia) – 2007

Colette Urbajtel Bravo (Meksyk) – 2009

Florence Zhou (Chiny) – 2009