4. FOTOARTFESTIVAL 2011
  1. Home
  2. /
  3. 4. FOTOARTFESTIVAL 2011

Honorowy Patronat

Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Bronisława Komorowskiego

oraz Patronat Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

PODSUMOWANIE
Pokazaliśmy 21 wystaw indywidualnych wybitnych twórców z 21 krajów świata (Ameryka Pn., Ameryka Pd., Ameryka Śr., Europa, Bliski Wschód). Wystawy obejrzało w sumie około 20 000 osób. Najważniejszymi dniami były spotkania z artystami, czyli Maraton Autorski – dyskusje, prezentacje, filmy, pokazy. W Maratonie uczestniczyło 20 artystów ze świata oraz około 600 widzów.

W wyniku Przeglądu Portfolio (30 autorów, 600 fotografii) oraz wystawy FotoOpen (70 autorów, 210 fotografii) wyłoniliśmy kilku autorów wystaw indywidualnych, które będą zorganizowane w Galerii Fotografii B&B w Bielsku-Białej w uzgodnionym terminie.

Wiele osób (w sumie 40 fotografów) szkoliło swe umiejętności w trakcie ciekawych warsztatów fotograficznych.

Przegląd fotocastów kilku znakomitych polskich fotografików pozwolił na nowe, współczesne spojrzenie na fotografię.

Festiwal spotkał się z ogromną życzliwością ogólnopolskich i światowych mediów. Ukazało się kilka relacji telewizyjnych, wiele wywiadów radiowych i kilkadziesiąt relacji prasowych i internetowych.

Zapraszamy na kolejną edycję festiwalu i dziękujemy sponsorom i patronom za wsparcie, partnerom – za współpracę, a widzom – za wspaniałą obecność.
Jesteśmy również wdzięczni wolontariuszom (około 60 osób), którzy dzielnie pomagali nam w trudnych pracach organizacyjnych.

TAK BYŁO

dou_img_web-1

Zdjęcie 1 z 21

cudlin.Maraton

Zdjęcie 1 z 22

Arty-ci.Otwarcie-FAF

Zdjęcie 1 z 68

KOMENTARZE ARTYSTÓW

„Bardzo, bardzo dziękuję za zaproszenie, aby pokazać i porozmawiać o pracy fotografów, którym przyznano granty Fundacji Alexia. To bardzo wyjątkowe wydarzenie fotograficzne. Artyści reprezentują bardzo różnorodne prace i wizje, co sprawiło, że to wydarzenie było wspaniałe. Jeszcze raz dziękuję. – James Doley

„Dziękuję. Wasza praca i oddanie są nadzwyczajne! Dziękujemy za wszystko, co zrobiliście. – Ron van Dongen”

„Wspaniałe wspomnienia z Bielska, dziękuję za niezapomniany czas i za doskonałą organizację festiwalu. – Nir Kafri”

„Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie mnie na festiwal. To była naprawdę świetna rzecz, dobrze zorganizowana i coś z duszą. Inni fotografowie powiedzieli mi, że mieli takie samo doświadczenie. Poznałem wspaniałych ludzi i poznałem nowych przyjaciół. Mam nadzieję wrócić do Bielska-Białej – Bela Doka ”

„Gościnność organizatorów festiwalu wobec gości była wspaniała. WIELKA impreza, ze wspaniałą atmosferą i gościnnością. Około 20 wystaw, same wielkie nazwiska. GRATULACJE, taki wspaniały czas, wielkie dzięki !!!! – Lucia Benicka ”

„Nie mam słów, by podziękować za to wspaniałe doświadczenie! Wszystko co najlepsze dla Was! Dzięki Bielsko! – Morfi Jimenez Mercado”

„To był dla mnie zaszczyt być tam. Spotkałem tam wspaniałych artystów z całego świata. – Wasif Munem”

„Chcę tylko powiedzieć, że moje doświadczenie w Bielsku-Białej było dla mnie czymś wspaniałym. Czuję się tak blisko polskiej kultury … to dziwne i niesamowite emocje. Dla mnie festiwal był wspaniały, spotykałem kilka wspaniałych osób i zobaczyłem dzieła bardzo dobrych artystów – Luis Gonzalez Palma ”

KOMENTARZE WIDZÓW

„Z naszej strony jak zwykle gratulujemy imprezy, podziwiamy wysiłek i konsekwencję w realizowaniu tego przedsięwzięcia. Widzimy, jak pięknie się rozrasta Festiwal, jaką niesłychaną popularnością cieszy się, zwłaszcza wśród młodzieży, jak popularyzuje fotografię wśród odbiorców, którzy zapewne, gdyby nie Festiwal, nigdy nie zainteresowaliby się fotografią. Chylimy czoła i prosimy o więcej…” – Iza, Roman i Kasia

„Dla mnie Ten Festival to taka odtrutka na krzywą gębę rzeczywistości, szansa na rozmowy z wartościowymi ludźmi i szansa na rozmowy ze sobą (o co tak naprawdę w życiu chodzi????.  Jestem bliżej teraz!  Dzięki!!!!” – Magda

„Chciałabym bardzo podziękować za 4 FAF, możliwość zbliżenia się do artystów których na co dzień mogę tylko śledzić w necie. Są to niezwykli ludzie , przede wszystkim bardzo skromni, co jest w dzisiejszych czasach ogromną rzadkością. Ich prace są wyjątkowe.” – Anna

„Jeszcze raz dziękuję za możliwość uczestnictwa we wszystkich częściach festiwalu. Moim zdaniem Maraton był znacznie ciekawszy niż wystawy. Wpłynęło na to wiele czynników. Od perfekcyjnego prowadzenia (szczególnie w pierwszym dniu), poprzez wybór różnorodnych artystów, potrafiących porwać widownię, przez doskonałe fotografie, aż w końcu o zadbanie takich elementów, jak doskonałej jakości rzutnik i bufet pozwalający nam bez przerw korzystać z Maratonu. Doceniam profesjonalizm i osobowość fotografów, jednakże według mnie najciekawszymi spotkaniami autorskimi były prezentacje dwojga artystów, którzy fotografię traktowali jako twórczy sposób swoich kreacji artystycznych w postaci instalacji. Nie umniejsza to wartości ich perfekcyjnych fotografii, ale podkreśla nieuchwytność granicy między sztuką w postaci kreatywnych konceptualnych instalacji, z perfekcją pokazania ich w postaci obrazów na fotografiach.

Wielkie gratulacje Państwu Baturo za umożliwienie udziału w Maratonie Begonii Montalban i Luisowi Gonzalesowi Palma. Moim zdaniem były to najciekawsze, a może i najbardziej wartościowe dwa spotkania, pozwalające uczestnikom przenieść się na całkiem nową płaszczyznę postrzegania. Dopełnieniem tego przekazu była jego forma narracji. Narracji na tym samym poziome artyzmu, a nawet może wyższym niż ich dzieła pod względem zawartości koncepcji treści i piękna języka. Już sam ten dźwiękowy przekaz zasługuje na użycie słowa Art w tytule festiwalu. Na szczególne uznanie zasługują tłumacze, przy czym brak skali nie pozwala ocenić tłumacza towarzyszącego artystom od pierwszego do ostatniego spotkania.” – Witold

PATRONAT HONOROWY

Prezydent Miasta Bielska-Białej

Jarosław Klimaszewski

PATRONAT

mecenat

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

patronat artystyczny

Związek Polskich Artystów Fotografików

PARTNERZY GŁÓWNI
partner strategiczny
DARCZYŃCY
Projekt współfinansowany ze środków Województwa Śląskiego
PARTNERZY
PATRONI MEDIALNI
ORGANIZATOR
Copyright © 2023 Nipnet