Anita Andrzejewska – „Outside In”
Wystawa: BB Design Lab ul. Gazownicza 9 (wejściówki)
Spotkanie z autorką na Maratonie Autorskim 14 października (sobota).

WYSTAWA

Cykl tworzą fotografie oddalone od siebie w czasie i przestrzeni, powstałe w ciągu kilku lat, na czterech kontynentach: w Europie, Azji, Ameryce Południowej i Afryce. Obrazy układają się w nielinearny ciąg wydarzeń (wyjętych ze swoich kontekstów), w osobistą, wewnętrzną narrację.

AUTORKA

Absolwentka grafiki na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, fotografka, podróżniczka i ilustratorka książek dla dzieci. Współpracuje z Galerią Leica w Warszawie i Gallerie Camera Obscura w Paryżu. Specjalizuje się w tradycyjnej fotografii srebrowej. Stypendystka Ministra Kultury, zdobywczyni licznych nagród krajowych i zagranicznych, m.in. Grand Prix Vintage Photo Festival w Bydgoszczy, w konkursie na projekt fotograficzny dla amerykańskiego Santa Fe Center for Visual Arts oraz w zorganizowanym we Francji konkursie ilustracji dziecięcej Figures Futur. Swoje prace wystawiała w Islandii, Japonii, Kanadzie, USA, Iranie, Turcji, Niemczech, Czechach, Francji, Grecji, Hiszpanii, na Węgrzech i Słowacji.

Jest autorką kilkunastu indywidualnych wystaw fotograficznych, z których najważniejsze to: „Butterfly Soul” (ZPAF, Kraków 2021), „In the Blink of an Eye” (Rencontres Internationales de la Photographie en Gaspésie, Kanada 2016) „Niespiesznie” (Leica Gallery, Warszawa 2014), „Patrząc” (Warszawa, Kraków, Łódź 2011), „Nur-e dżan” (Warszawa, Katowice, Ateny, Stambuł 2009), „Footprints” (Toruń 2007), „Miejsca” (Katowice 2004).

Od lat angażuje się w projekty artystyczno-społeczne, łączące Europę i Azję. Prowadziła m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci w indyjskim Ahmedabadzie, w Stambule, w Turynie i Genui, kilkakrotnie odwiedziła też Iran, gdzie współtworzyła projekty fotograficzno-literackie w Teheranie, Isfahanie, Szirazie, Jazdzie. Prowadzi warsztaty oraz kursy fotograficzne dla młodzieży i dorosłych oraz plastyczne dla dzieci, oparte na idei rozwoju osobistego i komunikacji poprzez sztukę.

Udostępnij:

Zobacz również

Copyright © 2023 Nipnet