Artem Tulchynskyi (Ukraina) – Aparat fotograficzny, który patrzy
Aparat fotograficzny, który patrzy
Wystawa: KSIĄŻNICA BESKIDZKA, ul. Słowackiego 17A
sala dostępna dla niepełnosprawnych

Artem Tulhynskyi

Urodziłem się, dorastałem i mieszkam w Nikopolu na Ukrainie. W 2009 roku uzyskałem tytuł magistra prawa, po ukończeniu Instytutu Kształcenia Sędziów Zawodowych Krajowej Akademii Prawa w Odessie. Kiedyś pracowałem jako asystent sędziego, a teraz zarządzam internetowym serwisem informacyjnym.

Fotografia jest moim hobby od 2012 roku. Zajmuję się różnymi gatunkami: reportażem, portretem ulicznym, czasem także pejzażem. Byłem uczestnikiem kilku krajowych i międzynarodowych konkursów fotograficznych.

Jestem finalistą The Miami Street Photography Festival (MSPF) 2019, Lens Culture B&W Photography Awards 2019, London Street Photography Festival 2020 oraz laureatem Sony World Photography Awards 2018.

WYSTAWA

Na mojej wystawie The Observation Camera można zobaczyć ujęcia, którymi starałem się oddać rytm ulicy, całkowicie rozpływając się w otoczeniu, nie ingerując w to, co się dookoła dzieje – tylko obserwowałem i fotografowałem.

Chcę, aby moi widzowie myśleli nieszablonowo, nie ograniczając się do standardowych pytań typu „Co autor miał na myśli?” i „Dlaczego zrobił takie ujęcie?”. Zamiast tego chcę, żeby zatrzymali się na chwilę, spojrzeli na zdjęcia i wyciągnęli własne wnioski.

Zdjęcia robię głównie w moim rodzinnym Nikopolu, małym przemysłowym miasteczku, położonym nad Zalewem Kachowskim.

Uwielbiam fotografować nad wodą, blisko miejskiej tamy i publicznej plaży. Takie miejsca napełniają mnie szczególną energią. Kiedy wychodzę z aparatem nigdy nie wiem, jakie zdjęcie zrobię. Nie wiem nawet, czy w ogóle wyjmę aparat. I właśnie to szczególnie uwielbiam w fotografii ulicznej.

Udostępnij:

Zobacz również

Copyright © 2023 Nipnet