Iwona Suszycka

WYSTAWA

Energiczna, wiecznie zabiegana i ambitna, 43-letnia matka dwóch synów, w odważny sposób dzieli się swoją bolesną i emocjonalną drogą godzenia się z rzeczywistością życia po niespodziewanym i druzgoczącym zawale serca. To ja. Cała ja, z tamtego czasu.

Z mojego dziewięciomiesięcznego (nomen omen) odradzania się i powrotu do normalności, przynajmniej pozornej, jeśli można tak określić życie po nagłym tąpnięciu przykładnego życia współczesnej żony, matki i business women. Wzór kobiety silnej, idealnej, wszechmocnej i wszechwiedzącej. Gotowej na każde wyzwanie, wbrew sygnałom wysyłanym przez swoje ciało i umysł.

AUTORKA

Fotografka skupiająca swoją działalność artystyczną głównie wokół portretu psychologicznego, często wykorzystując do narracji praktyki performatywne. W pracach często porusza tematykę problemu, psychologii człowieka i zagadnień społecznych. Medium fotografii i pracy z obrazem są jej pędzlem. A maluje, emocje. Jej charakterystyczny styl nazywany jest często fotografią Freudowska lub „noir”. Nieostrości, poruszenie i szeroko pojęta „estetyka błędu” są jej językiem wizualnym, w którym bezapelacyjnie czuje się najlepiej. W wyrazie artystycznym wykorzystuje zarówno techniki tradycyjne, jak i szlachetne.

Z wyróżnieniem ukończyła Warszawską Akademię Fotografii, a obecnie jest studentką roku dyplomowego Studium Fotografii przy Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie. Z wykształcenia jest mgr. inż. Informatykiem. Na co dzień pracuje w zawodzie. Absolwentka kierunku Informatyka na George Washington University w USA oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania pod Auspicjom Polskiej Akademii Nauk, WIT.

Udostępnij:

Zobacz również

Copyright © 2023 Nipnet