Halina Marduła – „Horyzont zdarzeń”
Wystawa: Galeria Sfera II, wejście od. ul. Cechowej 24 (wejściówki)

WYSTAWA

Nie-dosłowność to pojęcie najbliższe moim preferencjom twórczym. Choć obrazy, które tworzę, składają się z zarejestrowanych skrawków otaczającej mnie rzeczywistości, to ukazują ją w sposób niebezpośredni, nie-dosłowny. Połączone na nowo tworzą mój własny świat, intymną rzeczywistość pojęć i znaczeń. Metafory te są widocznym odbiciem tego, co niewidoczne, co po drugiej stronie lustra i co zaprasza by w nie spojrzeć.

Na wystawie prezentowane są wybrane prace z zestawów: „Spotkania z Morfeuszem”, „Pożądanie”, „Czas próby”, „Post-apokalipsa”.

AUTORKA

Urodziła się w 1983 roku we Wrocławiu, gdzie obecnie mieszka i pracuje. Fotografią zajmuje się od 2000 roku. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi oraz Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Laureatka m.in. XVII Międzynarodowego Konkursu Fotografii „Zestaw 2010” oraz XIV Międzynarodowego Konkursu Fotografii Cyfrowej „Cyberfoto 2011”. Uczestniczka prezentacji zbiorowych w kraju i za granicą. Członkini Związku Polskich Artystów Fotografików.

Udostępnij:

Zobacz również

Copyright © 2023 Nipnet