Krzysztof Porzeżyński „Krocząc w bezruchu”
Finalista DiasShow 2019

Punkt 11, ul. 11 Listopada 24
dostępne dla niepełnosprawnych

Krzysztof Porzeżyński

Ur. w 1969 r. w Warszawie. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej (1995). Ukończył Warszawską Szkołę Fotografii (2008). W kręgu jego istotnych zainteresowań znajduje się astrologia rozumiana jako symboliczny język opisu rzeczywistości.

Autor kilku wystaw indywidualnych oraz uczestnik wielu wystaw zbiorowych. Współautor albumu: Rumunia – kraj przyjaznych ludzi wydany przez Green Gallery w 2008 r.

W fotografii mimo osiągnięć postępu cyfrowego docenia szlachetność technik analogowych. Do jego ulubionych artystów zaliczają się m.in. Michael Kenna, Josef Sudek, Sarah Moon. Wiele inspiracji zawdzięcza Stanisławowi Wosiowi, który był promotorem jego pracy dyplomowej w WSF. Uważa, że fotografia potrafi być świetnym środkiem do wyrażania tego co ważne i niedosłowne.

WYSTAWA

Fotografia to dla mnie świadectwo widzenia i przeżywania świata. Zapis spotkań z chwilami, z których każda składa się z wielu warstw. Tak jak rozmowa składa się ze słów, intonacji, ciszy, a może też odgłosów ulicy, szelestu wiatru… I może dlatego jednym z moich osobistych cykli są wielokrotne ekspozycje? Przenikające się chwile, zmiana, której towarzyszy to, co jest zawsze w bezruchu…

Udostępnij:

Zobacz również

Copyright © 2023 Nipnet