Leszek Szurkowski – „Theatrum Botanicum”
Wystawa: Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11 (wejściówki)
Spotkanie z autorem na Maratonie Autorskim 15 października (niedziela).

WYSTAWA

Zawsze interesowały mnie nieoczywiste przestrzenie lub obszary graniczne, które pozwalają opisać lub zarejestrować naszą obecność w naturze.

Szczególnie, mikrokosmosy, które można odkryć za pomocą szkła powiększającego lub mikroskopu. Ważne jest, aby te mikro-przestrzenie obserwować z ich poziomu i ze zrozumieniem procesów tam zachodzących.

Ukryte przed wzrokiem zwykłych przechodniów, nieprzywykłych do pochylenia się nad otaczającą naturą, jawią się tam, bacznemu obserwatorowi, obszary magiczne. Dla posiadających moce kreatywne, to niekończące się źródło inspiracji.

AUTOR

Urodził się 1 stycznia 1949 roku w Poznaniu. Ukończył studia na Wydziale Leśnym Akademii Rolniczej (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy) w Poznaniu w 1973 roku. Zrobił doktorat i habilitację w zakresie fotografii i multimediów (Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu).

Zajmuje się fotografią, grafiką użytkową, projektowaniem książek i foto-ilustracją oraz konsultacjami w zakresie komunikacji wizualnej i mediów. W latach 1992–2003 był profesorem wizytującym Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W latach 2007–2016 profesor (dziekan Wydziału Artystycznego w latach 2011–2014) na Wydziale Grafiki w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej (AHE) w Łodzi. W latach 2014–26 był konsultantem w dziedzinie Komunikacji Wizualnej i Mediów dla Arriyadh Development Authority w projekcie Atturaif Museology (Old Dir’aiyah, UNESCO), Riyadh, Arabia Saudyjska.

W 1982 założył w Kanadzie studio LES INC, które prowadzi działalność w zakresie reklamy, komunikacji wizualnej, fotografii, multimediów, oraz projektowania książek i wydawnictw.

Od 1964 roku uczestniczył w przeszło 150 krajowych i międzynarodowych wystawach zbiorowych. W latach 1966-–2023 zrealizował ponad 60 wystaw indywidualnych.

Od 1972 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.

Prace publikował między innymi w Graphis Photo, Communication Arts Magazine, Graphic Excellence USA, Studio Magazine, Masters of Photography, APA Awards Book, How, Applied Arts, Photo District News.

Udostępnij:

Zobacz również

Copyright © 2023 Nipnet