Paweł Wieczorek „Wiara”
Finalista DiasShow 2019

Galeria Bielska BWA (piętro, korytarz), ul. 3 Maja 11
sala dostępna dla niepełnosprawnych

Paweł Wieczorek

Paweł Wieczorek (1973) – fotograf, architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, prowadzi zajęcia z fotografii artystycznej na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Jego twórczość oscyluje wokół fotografii społecznej i dokumentu. Inspiracją do fotografowania są dla niego podróże i odwrotnie fotografie czasem stają się inspiracją do podróżowania. Autor wystaw indywidualnych i zbiorowych w Łodzi, Opolu, Krakowie ,Warszawie, Miami  i Nowym Jorku. Nagradzany między innymi w konkursach International Photography Awards 2015, 2014, 2013, Moscow International Photography Awards 2014 czy Sony World Photography Awards 2013. Finalista Miami Street Photography Festival 2013. Laureat przeglądu porfolio – w ramach Visa Pour I’Image International Festival of Photojournalism 2015, laureat DEBUTS, czyli książkowej prezentacji najbardziej utalentowanych, wschodzących polskich fotografów w 2015 roku

WYSTAWA

„Wiara”

Temat z uwagi na wychowanie i środowisko w jakim dorastałem jest naturalną, niejako podskórną potrzebą poszukiwania odpowiedzi na pytanie czym wiara jest – także dla mnie. Wynika z obserwacji, jak z pokolenia na pokolenie zmienia się świadomość tworzenia jednorodnej wspólnoty tak charakterystycznej dla katolickiej przez wieki Polski. 

Na ile wiara jest indywidualną potrzebą i wyborem, a na ile konsekwencją wychowania w tradycji katolickiej? Czy jest czymś co nas spaja, integruje, sprowadza do wspólnego mianownika wartości według których staramy się żyć? Czy też staje się kolejną linią wielowymiarowego podziału społecznego? Pytania te pozostawiam otwarte, podobnie jak otwarty pozostaje cykl moich fotografii. Nie chcę formułować odpowiedzi – nadal jej szukam.

Udostępnij:

Zobacz również

Copyright © 2023 Nipnet