CENTRUM FESTIWALOWE

Biuro festiwalu, biuro prasowe, meeting point

GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11

Czynne 11-27 października, pon.-niedz., godz. 10:00-18:00

Uwaga: jeśli nie podano inaczej, wszystkie wydarzenia i wystawy mają miejsce w Bielsku-Białej.

WYDARZENIA FAF

21-22 września 2019

Warsztaty FAF (płatne, zapisy)

Self Publishing, czyli zrób sobie książkę fotograficzną!

MDK Włókniarzy, ul. 1 Maja 12, godz. 10:00-19:00

28-29 września 2019

Warsztaty FAF (płatne, zapisy)

Self Publishing, czyli zrób sobie książkę fotograficzną!

MDK „Kubiszówka”, ul. Słowackiego 17a, godz. 10:00-19:00

10 października 2019

(czwartek)

Wystawa towarzysząca / wernisaż (wstęp wolny)

Maja Herzog, Deja Vu, fotografia uliczna, spotkanie z artystką

Galeria off frame, ul. Krakowska 41, 33-332 Kraków, godz. 19:00

11 października 2019

(piątek)

Trampolina FAF (płatne, zapisy)

Przegląd portfolio dla początkujących

Galeria Galicja, ul. 11 Listopada 14, godz. 10:00-12:30

Konferencja prasowa (wstęp wolny)

Spotkanie artystów z dziennikarzami

MUZEUM HISTORYCZNE, ul. Wzgórze 16, godz. 13:00-14:30

PANEL DYSKUSYJNY (wstęp wolny)

Misja fotografii — dyskusja z udziałem artystów i widzów.

MUZEUM HISTORYCZNE, ul. Wzgórze 16, godz. 14:30-16:00

Wernisaże wystaw towarzyszących (wstęp wolny)

Dawne atelier fotograficzne Bielska-Białej

Bielski fotograf, który zadziwił świat — Jan Drozd vel Hans Drost (1902-1960)

MUZEUM HISTORYCZNE, ul. Wzgórze 16, godz. 16:00

Oficjalne Otwarcie Festiwalu

Ceremonia otwarcia Festiwalu (zaproszenia)

Prezentacja artystów, koncert, bankiet

Teatr Polski, ul. 1 Maja 1, godz. 19:00

12 października 2019

(sobota)

Maraton autorski (wstęp biletowany – karnety i bilety FAF)

Spotkania z artystami, pokazy, filmy, dyskusje

Aula Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja, ul. Modrzewskiego 12

Uwaga! Program spotkań może ulec zmianie!

Szczegółowy program pierwszego dnia Maratonu.

PROGRAM

9:30-9:45 – Rozpoczęcie Maratonu

9:45-10:00 – I Tura DiasShow (5 filmów), ogłoszenie wyników FotoOpen

Spotkania z artystami (część I):

10:00-10:45 – Clemens Ascher (Austria)

10:55-11:40 – Vincent Descotils (Francja)

11:50-12:35 – Julia Fullerton-Batten (Niemcy) + film 15 min.

12:45-13:30 – Stephanie Gengotti (Włochy)

13:40-14:25 – Michael Hanke (Czechy)

14:30-15:30 – przerwa

15:30-15:45 – II Tura DiasShow (5 filmów)

Spotkania z artystami (część II):

15:55-16:40 – Zuzana Laptikova / Festival Off Bratislava (Słowacja)

16:50-17:35 – Thomas Licek (Austria)

17:45-18:30 – Mariska Karto (Surinam)

18:40-19:25 – Katrina Kepule (Łotwa)

19:35-21:00 – FAF FILMOWY: Mia McCormic i reżyserka Kelly Mena (USA) / filmy: Cristina Mittermeier i Brooke Shaden

Warsztaty FAF (płatne, zapisy)

Espen Rasmussen (Norwegia) – Fotografia dokumentu

Galeria Galicja, ul. 11 Listopada 14, godz. 10:00-19:00

Warsztaty FAF (płatne, zapisy)

Vee Speers – Fotografia portretowa w studio

Galeria Galicja, ul. 11 Listopada 14, godz. 10:00-19:00

Klub FAF / koncert (wstęp biletowany)

Dániel Varga Eastern European Quartet (Węgry / Polska)

Klubokawiarnia Aquarium, Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11, godz. 19:00

13 października 2019

(niedziela)

Maraton autorski (wstęp biletowany – karnety i bilety FAF)

Spotkania z artystami, pokazy, filmy, dyskusje

Aula Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja, ul. Modrzewskiego 12

Uwaga! Program spotkań może ulec zmianie!

Szczegółowy program drugiego dnia Maratonu

PROGRAM

9:45-10:00 – III Tura DiasShow (5 filmów)

Spotkania z artystami (część III):

10:00-10:45 – Juul Kraijer (Holandia) + film 15 min.

10:55-11:40 – Roberto Muffoletto (USA) – wykład Thinking about Photography

11:50-12:35 – Espen Rasmussen (Norwegia)

12:45-13:30 – Gulnara Samoilova (USA)

13:40-14:25 – Vee Speers (Austria) + film

14:25-15:15 – przerwa

15:15-15:35 – IV Tura DiasShow (5 filmów)

Spotkania z artystami (część IV):

15:30-16:15 – Vassilis Tangoulis (Grecja)

16:25-17:10 – Danielle van Zadelhoff (Holandia)

17:20-18:05 – Michał Solarski (Polska / Wielka Brytania)

18:15-19:00 – Piotr Cybulski / Manufactured Robots (Polska) – Blind Touch, czyli aparat fotograficzny dla niewidomych + film

19:10-20:00 – FINAŁ DiasShow (5 filmów), ogłoszenie wyników DiasSHow, zakończenie maratonu

Warsztaty FAF (płatne, zapisy)

Stephanie Gengotti (Włochy) – Fotografia dla magazynów

Galeria Galicja, ul. 11 Listopada 14, godz. 10:00-19:00

14 października 2019

(poniedziałek)

Klub FAF / warsztaty (płatne, zapisy)

Roberto Muffoletto (USA) – Sztuka patrzenia

Klubokawiarnia Aquarium, Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11, godz. 18:00

15 października 2019

(wtorek)

Klub FAF / Faf Filmowy (wstęp wolny)

Film Czarna skrzynka (dokument), reż. Krzysztof Kowalski

Klubokawiarnia Aquarium, Galeria bielska bwa, ul. 3 Maja 11, godz. 18:00

Faf Filmowy (wstęp biletowany)

Film Against GravityUstrzelić mafię, reż. Kim Longinotto

Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11, godz. 19:00

16 października 2019

(środa)

Klub FAF (wstęp wolny)

Elena Subach (Ukraina) – spotkanie z fotografem

Klubokawiarnia Aquarium, Galeria bielska bwa, ul. 3 Maja 11, godz. 18:00

17 października 2019

(czwartek)

Oprowadzanie kuratorskie (wstęp płatny, bilet ulgowy 5 zł, bilet normalny 8 zł)

Piotr Kenig – wystawa Dawne atelier fotograficzne Bielska-Białej

Muzeum Historyczne, ul. Wzgórze 16, godz. 17:00

Klub Faf (wstęp wolny)

Katarzyna Zolich i Katarzyna Ewa Legendź / Paper Beats Rock – spotkanie z artystkami

Klubokawiarnia Aquarium, Galeria bielska bwa, ul. 3 Maja 11, godz. 18:00

18 października 2019

(piątek)

Warsztaty FAF (płatne, zapisy)

Bartosz Stróżyński – Fotografia podwodna

Galeria Wzgórze, ul. Wzgórze 4, godz. 10:00-14:00 (teoria w galerii, praktyka na basenie)

Klub Faf (wstęp wolny)

Bartosz Stróżyński (podróżnik i fotografik) – Podróże przy kawie

Klubokawiarnia Aquarium, Galeria bielska bwa, ul. 3 Maja 11, godz. 18:00

19 października 2019

(sobota)

Klub FAF / FAF dla dzieciaków (wstęp wolny)

Baju bajki, czyli czytanie dzieciom. Czyta Artur Strąg (fotograf)

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11, godz. 12:30

WARSZTATY Faf (wstęp wolny, zapisy)

AKADEMIA NIKONA (Beata Łyżwa-Sokół: Przegląd Portfolio – konsultacje fotograficzne)

MDK „KUBISZÓWKA“, ul. Słowackiego 17a, godz. 10:00-12:00

WARSZTATY Faf (wstęp wolny, zapisy)

AKADEMIA NIKONA (Łukasz Sokół: Portret formalny – teoria i praktyka)

MDK „KUBISZÓWKA“, ul. Słowackiego 17a, godz. 12:15-15:15

WARSZTATY Faf (wstęp wolny, zapisy)

AKADEMIA NIKONA (Grzegorz Płaczek: Social Media dla fotografów)

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11, godz. 16:30-18:30

WARSZTATY Faf (wstęp wolny, zapisy)

AKADEMIA NIKONA (Michał Leja: Inteligencja wizualna – jak patrzeć na zdjęcia, żeby widzieć więcej)

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11, godz. 19:00-20:00

20 października 2019

(niedziela)

Klub FAF (wstęp wolny)

Alina Fedorenko (Niemcy) – spotkanie z fotografem

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11, godz. 18:00

21 października 2019

(poniedziałek)

Klub FAF (wstęp wolny)

Dawid Stube (Polska) – spotkanie z fotografem

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11, godz. 18:00

22 października 2019

(wtorek)

Klub FAF / FAF Filmowy (wstęp wolny)

Filmy dokumentalne o polskich fotografach Szeroki kadr

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11, godz. 18:00

Klub FAF / FAF Filmowy (wstęp biletowany)

Film Against GravityHarry Gruyaert. Fotograf, reż. Gerrit Messiaen

GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11, godz. 19:00

23 października 2019

(środa)

WYKŁAD (wstęp płatny, bilet ulgowy 5 zł, bilet normalny 8 zł)

Grzegorz Madej – Bielski fotograf, który zadziwił świat – Jan Drozd vel Hans Drost (1902-1960)

MUZEUM HISTORYCZNE, ul. Wzgórze 16, godz. 17:00

WARSZTATY FAF (wstęp wolny, zapisy)

Henryk Malesa, Roman Hryciów, Andrzej Herman – Foto Zadymka / Jak widzieć muzykę

Sfera Konesera – Cafe Zadymka (Galeria Sfera), ul. Mostowa 5, godz. 18:00-19:30

24 października 2019

(czwartek)

WARSZTATY FAF (wstęp wolny, zapisy)

OLYMPUS (Warsztaty portretowe)

„DK WŁÓKNIARZY”, ul. 1 Maja 12, godz. 11:00-18:00

Klub FAF (wstęp wolny)

Karolina Wojtas (Polska) – spotkanie z fotografem

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11, godz. 18:00

25 października 2019

(piątek)

WARSZTATY FAF (wstęp wolny, zapisy)

OLYMPUS (Foto Spacer)

Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11, godz. 17:30

Warsztaty FAF (wstęp wolny, zapisy)

EPSON, EIZO, CMC, PERMAJET (Kolekcjonerski druk i oprawa)

MDK „Kubiszówka”, ul. Słowackiego 17a, godz. 16:00-20:00

Klub FAF (wstęp biletowany)

Koncert Jazzowy – YOY

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11, godz. 18:00

26 października 2019

(sobota)

Warsztaty FAF (wstęp wolny, zapisy)

EPSON, EIZO, CMC, PERMAJET (Zarządzanie kolorem)

MDK „Kubiszówka”, ul. Słowackiego 17a, godz. 10:00-14:00

Klub FAF / FAF dla dzieciaków (wstęp wolny)

Baju bajki, czyli czytanie dzieciom. Czyta Artur Strąg (fotograf)

KLUBOKAWIARNIA AQUARIUM, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11, godz. 12:30

FAF filmowy (wstęp wolny)

Panteon – reż. Magda Bartkiewicz i Grzegorz Klatka

GALERIA BIELSKA BWA, ul. Mickiewicza (na tyłach Galerii), godz. 18:00

Klub FAF (wstęp wolny)

Magda Bartkiewicz i Grzegorz Klatka – spotkanie z fotografami

Klubokawiarnia Aquarium, GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11, godz. 19:00

27 października 2019

(niedziela)

FAF dla dzieciaków (wstęp wolny)

KIDS’ PHOTO CHALLENGE

Wystawa Wojtas, ul. Mostowa 5, godz. 10:00

Dias Show (wstęp wolny)

Multimedialne prezentacje konkursowe

GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11, godz. 18:00

Wystawy FAF

11-27 października 2019, pon.-niedz., godz. 10:00-18:00

GALERIA BIELSKA BWA, ul. 3 Maja 11

  • Centrum Festiwalowe
  • Biuro Prasowe
  • Meeting Point

Czynne 11-27 października, pon.-niedz., godz. 10:00-18:00

WYSTAWY GŁÓWNE (bilety lub karnety FAF)

WYSTAWY TOWARZYSZĄCE (WT – wstęp wolny)

Miejsca wystawowe podane są w kolejności wygodnego zwiedzania.

Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11
Vincent Descotils (Francja) – Strażnicy
Vee Speers (Australia) – Dystopia
Adam Urbán (Węgry) – Aszód 2018
Tamás Urbán (Węgry) – Aszód 1974
Agnieszka Prusak (Polska) – Polscy aktorzy / Polish Actors (WT)

Klubokawiarnia Aquarium / Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11
Dawid Stube (Polska) – Zespół kociego krzyku

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz, ul. Słowackiego 17a
Maria Švarbova (Słowacja) – Fotografia osobista
Tish Murtha (Wielka Brytania) – Bezrobocie wśród młodzieży 1981
FotoOpen (WT grupowa)

Galeria Rynek 7, Rynek 7
Stephanie Gengotti (Włochy) – Miłość w cyrku

Szkoła Muzyczna, ul. Wyspiańskiego 5a
FotoOpen (WT grupowa)

Galeria PPP, Rynek 27
Juul Kraijer (Holandia) – Chimery

Galeria ToTu, ul. 11 Listopada 24
Mariska Karto (Surinam) – Podróżujący w czasie

Galeria Wzgórze, ul. Wzgórze 4
FotoOpen (WT grupowa)

Stara Fabryka, pl. Żwirki i Wigury 8
Espen Rasmussen (Norwegia) – Pas Rdzy
Michał Solarski (Polska) – Kurorty za żelazną kurtyną
Danielle Van Zadelhoff (Holandia) – W duszy nam gra
Julia Fullerton-Batten (Niemcy) – Stara dobra Tamiza
Daniel Kusak (Polska) – Planeta [nie] Niebieska

Regionalny Ośrodek Kultury, ul. 1 Maja 8
Michael Hanke (Czechy) – Fotografia

Galeria Fotografii B&B, ul. 1 Maja 12
Clemens Ascher (Austria) – Pranie mózgów na okrągło

MDK Włókniarzy, ul. 1 Maja 12
Elena Subach (Ukraina) – Babcie u bram nieba (WT)

Galeria Sfera Konesera, CH Sfera I, ul. Mostowa 5 (pierwsze piętro – wejście od strony parkingu)
Twarze ZAiKS-u (WT grupowa)

Galeria Sfera II, ul. Mostowa 5 (II piętro) – ok. 260 fotografii
Alina Fedorenko (Ukraina/Niemcy) – Do ostatniego (WT)
Katrina Kepule (Łotwa) – Siedź cicho
Vassilis Tangoulis (Grecja) – Jasność i niejasność
Fotografia uliczna w wykonaniu kobiet (USA) – wystawa grupowa
Andrzej Kiełbowicz (Kanada) – Polska przed 1989

Galeria Sfera II, ul. Mostowa 5 (II piętro)
Karolina Wojtas (Polska) – Przebogata fauna tutejszej okolicy (WT)

Galeria Sfera II, ul. Mostowa 5 (II piętro, korytarz)
FotoOpen (WT grupowa)

Galeria Sfera II, ul. Mostowa 5 (I piętro, korytarz)
FotoOpen (WT grupowa)

Galeria Galicja, ul. 11 Listopada 14
FotoOpen (WT grupowa)

Galeria, ul. 11 Listopada 24
Daro Sulakauri (Gruzja) – Podzielony dom

Galeria, ul. 11 Listopada 26
Bartosz Stróżyński (Polska) – Trzy sztuki w Antarktyce (WT)

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej (Zamek), ul. Wzgórze 16
Dawne atelier fotograficzne Bielska-Białej
Jan Drozd vel Hans – fotograf, który zadziwił świat

Galeria OFF Frame, ul. Krakowska 41, 33-332 Kraków
Maja Herzog (Polska) – Deja Vu, fotografia uliczna (WT)