Polish Women Photographers (Polska)
Wystawa: STARA FABRYKA, Pl. Żwirki i Wigury 8
(ostatnie wejście na wystawę o godz. 17.30)

Spotkanie z artystkami: AULA, ul. Modrzewskiego 12 – MARATON AUTORSKI, 10 października (niedziela), godz. 19.00

Wystawa zbiorowa: Małgorzata Adamczyk, Anita Andrzejewska, Anna Bedyńska, Anna Gondek-Grodkiewicz, Anna Hartman-Ksycińska, Maja Herzog, Magda Hueckel, Karolina Jonderko, Julia Kaczorowska, Katarzyna Kalua Kryńska, Edyta Kielian, Magdalena Konik, Katarzyna Kukiełka, Anna Liminowicz, Katarzyna Łata, Agnieszka Maruszczyk, Joanna Mrówka, Katarzyna Piechowicz, Jolanta Rycerska, Iness Rychlik, Marta Szyszka, Małgorzata Trzaskoś, Anna Twardowska, Małgorzata Wakuluk (kurator), Magdalena Wdowicz-Wierzbowska, Marzena Wystrach, Monarit, Julia Zabrodzka, Zorka Project

Polish Women Photographers

Polish Women Photographers, to nowa inicjatywa, powstała w roku 2020, skupiająca polskie artystki, wykorzystujące w swej twórczości fotografię.

Wystawa w Bielsku-Białej jest polską premierą PWP.

www.polishwomenphotographers.com

Wystawa

Oficjalnie żyjemy w świecie, w którym panuje zasada równości, gdzie kobiety mają takie same prawa jak mężczyźni. Niestety jest wiele miejsc, w których walka o osiągnięcie tego celu trwa nadal. Od wielu lat wciąż zmagamy się z konserwatywnymi poglądami na temat roli kobiet w życiu codziennym i zawodowym.

Pomimo odwagi kobiet, ich siły i talentu – w wielu dziedzinach życia, w tym również w obszarze z sztuk pięknych, nadal są pomijane i stawiane na drugim planie.

Należy również podkreślić fakt, że na rynku fotograficznym wciąż jest zauważalna ograniczona ilość zbiorowych wystaw oraz publikacji dotyczących polskich fotografek.

Wystawa – obejmie prace współczesnych fotografek w ramach Polish Women Photographers, od fotografii dokumentalnej po eksperymentalne. Warto podkreślić, iż polskie fotografki w swojej twórczości nie boją się podejmować trudnych tematów z życia społecznego czy stawiać sobie wielkich wyzwań artystycznych.

Udostępnij:

Zobacz również

Copyright © 2023 Nipnet