Tadeusz Chudy “self f 60.9”
Finalista Trampoliny 2019
Pokaz multimedialny. PUNKT 11, ul. 11 Listopada 24

POKAZ MULTIMEDIALNY

Ten cykl fotograficzny jest próbą oddania momentu kiedy sami jesteśmy swoimi najgorszymi wrogami.

Początkowo realizowałem go z osobami o doświadczeniach w hospitalizacji w szpitalu psychiatrycznym. Szybko wyszedłem poza to kryterium, starając się dostrzegać szczególne momenty napięcia u ludzi wokół mnie.

Inspiruję się danymi, że około 24% ludzi w przeciągu życia doświadczy epizodu zaburzającego zdrowie psychiczne a przy obecnych tendencjach w następnych dekadach samobójstwo będzie najczęstszą przyczyną śmierci ludzi w krajach rozwiniętych.

Tak jak psychika przejawia się poprzez naszą materie ciała, tak ja w swoich realizacjach używam negatywu jak również eksperymentuję z innymi materialnymi tworzywami, np. farbami malarskimi czy gipsem.

F60.09 oznacza według klasyfikacji ICD 10: zaburzenia osobowości i zachowania u dorosłych, nieokreślone.

Tadeusz Chudy

Chciałbym żeby moje filmy i fotografia były dla widza doświadczeniem.

Z doświadczenia, które pojmuje jako przeżycie wynika zrozumienie dla „innego”, a zrozumienie tworzy tolerancję.

Realizuję projekty długoterminowe. Wchodzę w interesujący mnie wycinek świata. Czas pozwala mi zrozumieć ludzi i przestrzenie, które są różne od mojego dnia codziennego. Swoje doświadczenie i historie osób jakie poznałem zawieram w kadrach.

Studiowałem filozofie i filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagielońskim oraz Realizacje obrazu filmowego, tv i fotografie na Wydziale Radia i TV na Uniwersytecie Śląskim.

Mieszkam w Krakowie, pracuję w Polsce i za granicą.

Udostępnij:

Zobacz również

Copyright © 2023 Nipnet