WARSZTATY Z CYJANOTYPII Z KRYŃSKĄ
Koszt: 250 zł
28 października 2023 (sobota)

DK KUBISZÓWKA, ul. J. Słowackiego 17

28 października 2023 (sobota)

godz. 10.00. – 15.00.

Płatne. Zapisy.

JAK ROBIĆ ZDJĘCIA METODĄ CYJANOTYPII

Uwolnij swoje myślenie o fotografii, eksperymentuj i czerp radość z tworzenia z Kasią Kaluą Kryńską! 

Odkryj unikalną metodę tworzenia prac artystycznych w technice cyjanotypii, rozwijając swoje umiejętności twórczego wyrazu. Poznaj warsztat pracy i wszystkie etapy od przygotowania, naświetlania, wywoływania prac po ich wykończenie a na koniec zabierz je ze sobą. Zauważ różnicę w myśleniu o fotografii postaci historycznych oraz współczesnych artystów posługujących się tą techniką. Na warsztaty weź tylko ciekawość i otwartość na nowe, bo resztę masz zapewnioną. Eksperymentuj z różnymi rodzajami papieru i negatywami (własnymi lub udostępnionymi na warsztatach). Twórz fotogramy i kolaże rozwijając swój własny styl oraz poznawaj innych pasjonatów  fotografii.

Zapisy: info@fotoartfestival.com (ilość miejsc ograniczona)

Cena/ os.: 250 zł

Wpłaty należy dokonać na konto:

Fundacja Centrum Fotografii
Bank PKO BP 49 1020 1390 0000 6702 0139 4865

z dopiskiem: Warsztaty – Cyjanotypia z Kryńską

PROWADZĄCA

Kasia Kalua Kryńska

Artystka wizualna, architekt, fotografik. Specjalizuje się w fotografii emocjonalnej, portretowej i kreacyjnej, posługując się fotografią tradycyjną, alternatywną oraz mix-media. Eksperymentuje z XIX-wiecznymi procesami fotograficznymi oraz z materiałami światłoczułymi. Autorka albumu cyjanotypii „Blue Moon Garden”. Jej twórczość jest poetycka, ekspresyjna i wychodzi poza kanony fotografii klasycznej.

Doktor sztuk pięknych. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Wykładowca, juror w konkursach fotograficznych. Współpracuje z instytucjami kultury, uczelniami i galeriami. Prowadzi autorskie warsztaty fotograficznych technik szlachetnych. Jej prace były pokazywane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Irlandii, Portugalii, Holandii, Niemczech, Hiszpanii, w Stanach Zjednoczonych, Polsce oraz znajdują się w prywatnych kolekcjach. Laureatka konkursów fotograficznych: Black&White Spider Awards, International Color Award, Photos de Femmes. Serią „Between Two Moons” w technice mokrego kolodionu zajęła pierwsze miejsce w konkursie Wet Plate Competition Canada. Serią „Cichość Serca” w technice cyjanotypii zdobyła Grand Prix w ramach Vintage Photo Festival. Seria „Blue Moon Garden” była wielokrotnie nagradzana na międzynarodowych konkursach m.in. Julia Margaret Cameron Award, Fine Art Photography Awards oraz prezentowana była na festiwalach analogNOW!, Berlin Photo Week, Foto Art Festival, Month of Photography Bratislava oraz Biennial of Fine Art and Documentary Photography w Barcelonie. Publikowała prace w Shots Magazine, Soura Magazine, Blow Photo Magazine, Seities, The Hand Magazine, FotoNostrum Magazine, Photo Trouvée Magazine i innych.


Udział w warsztatach jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na zaprezentowanie prac w ramach Festiwalu, a także na wykorzystanie oraz zamieszczenie imienia i nazwiska uczestnika w komunikacji dotyczącej Festiwalu.
Administratorem zbioru danych osobowych jest Fundacja Centrum Fotografii.
Informujemy, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, choć warunkuje możliwość udziału w warsztatach choć warunkuje możliwość udziału w warsztatach oraz że uczestnikowi wydarzenia przysługuje prawo dostępu do jego danych oraz ich poprawiania.

Udostępnij:

Zobacz również

Copyright © 2023 Nipnet