Paweł Żak – „Jest i nie jest”
Wystawa: Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11 (wejściówki)
Z artystą możesz porozmawiać w miejscu jego wystawy 14 października (sobota) w godz. 11.15-12.15 i 15 października (niedziela) w godz. 10.45-11.45.

Wystawa

Cykl poświęcony jest niebu i jego fotograficznym reprezentacjom. Autor dwołuje się w nim do wieloznaczności słowa „niebo”, obecnej w języku polskim i w wielu innych językach, w których oznacza zarazem przestrzeń rozciągającą się nad powierzchnią ziemi, jak też miejsce przebywania Boga, do którego zmierzamy, aby żyć w wiecznym szczęściu.

Autor

Urodzony w roku 1965 w Warszawie. Studiował nauki społeczne na Uniwersytecie Warszawskim. W roku 2002 ukończył Wydział Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, a w roku 2011 uzyskał tytuł doktora sztuk pięknych.

Członek Związku Polskich Artystów Fotografików od 1995 roku.

W latach 2001–2004 był aktywnym członkiem Koalicji Latarnik. Od roku 1998, równolegle z twórczością własną, zajmuje się nauczaniem fotografii.

W jego pracach dominuje fotografia inscenizowana, oszczędna i zarazem wyrafinowana w formie, bogata w odniesienia o charakterze symbolicznym do szeroko pojętej kultury i sztuki.

Wystawiał w wielu krajach Europy, a jego prace można znaleźć w kolekcjach kilku muzeów i licznych kolekcjach prywatnych.

Udostępnij:

Zobacz również

Copyright © 2023 Nipnet